Zainteresowania

Tu jest ciężki orzech do zgryzienia. Bo w końcu ile fascynujących opcji oferuje współczesny świat? Nie da się tego zliczyć…

Na przestrzeni lat w różne strony kierowały się moje zainteresowania. Byłą fascynacja filmem jako dziedziną sztuki, było pochłanianie technicznej wiedzy komputerowej, zbieranie znaczków, motoryzacja etc. Jednak z czasem wyklarowały się dwie główne dziedziny moich zainteresowań.

Pierwsza dziedzina zaczęła się wcześnie bo w okolicach 1996 roku i dotyczy niesamowitego uniwersum George’a Lucasa: Gwiezdnych Wojen. I tu ciekawostka: zainteresowanie nie zostało zapoczątkowane powstawaniem Mrocznego Widma czy obejrzeniem starej trylogii, a przeczytaniem książki „Zemsta Hana Solo” autorstwa Briana Daley’a. I się zaczęło czytanie książek. Po wyjeździe do Anglii miałem szczęście odwiedzić Star Wars Celebration Europe (2007) oraz udało mi się zapolować i uzbierać praktycznie wszystkie książki Star Wars jakie wyszły w Polsce wraz z większością albumów i komiksów. Od 2011 roku rozpocząłem rozszerzanie kolekcji o produkty z limitowanych edycji powiązane z Ciemną Stroną Mocy, o czym wspomniałem na swoim blogu ekonomicznym we wpisie poświęconym kolekcjonerstwu.
W 2013 roku spędziłem cztery dni w niemieckim Essen podczas Star Wars Celebration Europe II, które również wspierałem jako wolontariusz.
Lipiec 2016 to kolejne wielkie wydarzenie związane z tym uniwersum: Star Wars Celebration Europe III, ponownie w Londynie, gdzie oczywiście mnie nie zabraknie.
Niemniej istotne jest również działanie w polskim fandomie gwiezdnowojennym, gdzie od marca 2007 roku otrzymałem (po kilku miesiącach grania) pozycję bycia Mistrzem Gry w chyba najlepszym PBF-ie (play-by-forum) w polskim internecie: Rise of the Empire, gdzie aktywnie uczestniczyłem w tworzeniu kolejnych historii do momentu zawieszenia rozgrywki wiosną 2008 roku. Od lipca 2008 roku, wraz z drugim Mistrzem Gry z RotE, Wolandem, stworzyliśmy własne forum, mające kontynuować tradycję starwarsowych PBF-ów: Eve of Rebellion. Aktualnie na obu forach rozgrywki są zawieszone.
Można mnie też spotkać na polskich konwentach, takich jak Avangarda czy Falkon.

Druga dziedzina jest relatywnie nowa w moim życiu, ale niesamowicie absorbująca i wciągająca, a dotyczy szeroko pojętej ekonomii. Nudne? Na pierwszy rzut oka może i tak, ale jak sobie uświadomić w jak wielu dziedzinach ekonomia ma zastosowanie, jak wiele elementów naszego świata pozornie niepowiązanych jest złączonych ze sobą właśnie przez ekonomię to wszystko się zmienia. Za najciekawsze uważam zagadnienia związane z finansami osobistymi oraz inwestowaniem i w tym zakresie staram się ciągle rozwijać. W tej ostatniej kwestii udało mi się nawet znaleźć powiązanie z Gwiezdnymi Wojnami: kolekcja limitowanych edycji przedstawia również pewną (rosnącą) wartość inwestycyjną.

PS. Motoryzacja w jakiś sposób też pozostała moją pasją. Uwielbiam prowadzić samochód. Nawet jeśli oznacza to stanie w korkach to jest to dla mnie wciąż przyjemność z prowadzenia auta w towarzystwie dobrej muzyki. Podobnie jak film: do kina chodzę często, na najprzeróżniejsze produkcje, jednak ciężko nazwać to typową pasją – traktuję to bardziej rozrywkowo.