piątek, 14 czerwca, 2024
gry bez prądu

raport bitewny Anno Domini 1666 – 15 lipca 2021

Niedawno opisywałem mega wsparcie corwdfundingowe czyli grę Anno Domini 1666. Dziś chciałbym pokazać raport z jednej z rozgrywek jakie miały miejsce 15 lipca 2021. To mój pierwszy raport tego typu, ale mam nadzieję, że zbyt wielu błędów nie popełniłem.

Raport dotyczy drugiej rozgrywki tego dnia, pierwsza nie była warta odnotowania, jako że mój przeciwnik dopiero opanowywał rozgrywkę.

Scenariusz:

morderstwo w tawernie Obrońcy Rzeczpospolitej (czerwoni) vs Rebelianci Bohuna (niebiescy)

Obrońcy Rzeczpospolitej:

  • Michał Wołodyjowski,
  • Onufry Zagłoba,
  • Longinus Podbipięta,
  • dwóch Dragonów

Rebelianci Bohuna:

Rozgrywka

Rozstawienie przed walką

Kmicic z kopertą, Bohun przed nim przy stole, po drugiej stronie karczmy dwóch Mołojców.

W drzwiach Wołodyjowski z Dragonami za sobą, Zagłoba od szczytu karczmy, Longinus za węgłem.

Starcie

Wołodyjowski ruszył pędem na Bohuna, dostał z pistoletu od Jurko, rzucony nożem przez Kmicica, trafiony przez Mołojca z arkebuza (drugi nie trafił). Longinus podszedł do drzwi, Zagłoba biegiem ruszył wzdłuż krawędzi mapy, Dragoni weszli do karczmy, w tym jeden podszedł do bliższego Mołojeca na zwarcie. Wołodyjowski zaatakował Bohuna raniąc Kozaka. Dragon w zwarciu ranił i powalił Mołojeca.

W kolejnej turze rzucanie nożami przez Bohuna i Kmicica usiekło Małego Rycerza. Dragon, który powalił Mołojeca strzelił leżącemu w plecy ciężko raniąc Powalonego. W kolejnej fazie ciężko ranny, ale wstał… Drugi Dragon spotkał się w zwarciu z drugim wojakiem Kozaków przy stole biesiadnym, wcześniej strzelając do Bohuna i zadając mu ciężkie obrażenia. Longinus w tym czasie obstawił bliższe drzwi czekając aż Kmicic wyjdzie z kąta wprost pod lufę rycerza z „katowskim mieczem”. Ten jednak został na miejscu rzucając (nieskutecznie) w Dragona będącego w zwarciu z Mołojecem, który podczas walki bronią białą usiekł Obrońcę Rzeczpospolitej. Strzelający w leżących Dragon przegrał starcie wręcz i musiał się wycofać. Zagłoba wciąż poza karczmą obchodził budynek.

Kolejna runda i stłoczenie w pobliżu komina: Dragon, dwóch Mołojców i Longinus który zdecydował się na wejście do karczmy. Starcia wręcz, wsparte nożem Bohuna, dwoma krokami Kmicica, który szybkim atakiem nożem drugiego Dragona dobił. Zagłoba obstawił wejście, którym wkroczył do akcji śp. Wołodyjowski. W tym czasie Longinus szybkim strzałem wykończył jednego Mołojeca i odszedł w róg knajpki. Gdy Longinus wypalił to skończyły się żetony straży, kończąc rozgrywkę.

Wynik 6:1 na rzecz Rebeliantów Bohuna, niehonorowi Obrońcy Rzeczpospolitej punkt zdobyli za jednego usiekanego Mołojca.

 

Jak widać całkiem ciekawa i co ważne, emocjonująca dla graczy, rozgrywka. Choć żałuję, że nie zrobiłem więcej zdjęć…

Anno Domini 1666 – Rebelianci Bohuna vs Obrońcy Rzeczpospolitej (15 lipca 2021)