nowy serwis!

W #2 wpisie z serii „Co u mnie?” wspomniałem o Projekcie II, który był w bardzo wczesnej fazie. A ponieważ miała miejsce jego premiera, wypada o nim wspomnieć również i tutaj!

Premiera

16 lipca 2018 roku światło dzienne ujrzał mój nowy serwis poświęcony inwestowaniu w różne surowce, o wielce wymownej nazwie:

surowcowe.info

I tak również brzmi adres tego serwisu.

Geneza surowcowe.info

W Polsce surowce inwestycyjne, za wyjątkiem ropy i złota, nie cieszą się zbyt dużą renomą ani zainteresowaniem. A jednak są bardzo interesującą możliwością rozszerzenia naszych możliwości inwestycyjnych. Poszukując narzędzi do pracy dla siebie pod kątem analizy fundamentalnej surowców, doszedłem do wniosku, że nie ma polskojęzycznego serwisu oferującego niezbędne informacje na temat surowców innych niż złoto, srebro czy ropa naftowa.

I tak narodził się pomysł zbudowania takiego właśnie miejsca w sieci.

Wiem, że wspominałem o prowadzeniu projektu jednocześnie w dwóch językach, ale na chwilę obecną chcę całkowicie zakończyć wersję polskojęzyczną, a potem ją po prostu przenieść na język angielski.

Logo

Na potrzeby identyfikacji wizualnej stworzyłem proste logo serwisu:

Dalszy rozwój

Surowcowe.info to miejsce gdzie są (lub będą bo wciąż zapełniam to miejsce) zebrane podstawowe informacje na temat każdego z surowców, zestaw statystyk wg mojego opracowania czy aktualności dotyczące danego surowca. To wszystko ma pomóc w rozwoju polskich inwestorów w tej właśnie dziedzinie.

Serwis jest i będzie dostępny bezpłatnie.

Choć oczywiście nie wykluczam pojawienia się bardziej rozbudowanych, dodatkowych analiz w formie raportów czy też e-booków, które będą dostępne po uiszczeniu opłaty. Z założenia ich podaż ma być ściśle ograniczona i zawierać sporo subiektywnych opinii opartych na moim doświadczeniu i sytuacji rynkowej. Jednak takie raporty pojawią się nie wcześniej jak w 2019 roku, a środki pozyskane w ten sposób będą przeznaczone na utrzymanie i rozwój serwisu.