kolejna przebudowa strony…

Pomysłu na prywatną stronę nie mam zbyt spójnego. Zwłaszcza, że i z czasem jest różnie (a ostatnio wręcz słabo). Ale może teraz wyjdzie z tego coś fajnego?

Posiadając kilka stron internetowych skupionych na mojej pracy zawodowej: Prywatny INV€$TOR, Dziennik Tradera oraz Surowcowe.info wraz z materiałami video publikowanymi na moim kanale YouTube to naprawdę można mieć problem z czasem by budować jeszcze stronę osobistą.

Jednak postanowiłem spróbować ponownie. Strona jest osobista, więc nie będę powielał informacji z w/w blogów. Dlatego cykl wpisów „co u mnie” raczej wyleci. Zresztą 90% materiału na stronie pójdzie „z dymem”.

A o czym będzie?

O wszystkim prócz finansów. Te mocno rozpisuję na wspomnianych trzech blogach. Wrzucę na boczny pasek RSS z trzema ostatnimi wpisami na każdym z serwisów i myślę, że to wystarczy…

Ale ponieważ czasem ludzie chcą więcej wiadomości o czymś co publikuję w social mediach to będzie tu całkiem przyjazna przestrzeń do tego.

Zakres? Szeroki:

  1. Będzie tu o moim gotowaniu – często są to znane przepisy, ale w moim osobistym wydaniu, więc kategoria otrzyma nazwę „męska kuchnia„. Niekiedy minimalna zmiana nawet nie tyle składników co sposobu wykonania robi kolosalną robotę. A i mnie będzie łatwiej znaleźć potrzebny przepis (konieczne gdy chęć na realizację danego przepisu dopada nas w sklepie).
  2. Innym pasjom też poświęcę trochę miejsca, będzie bowiem o grach bez prądu – na razie w wymiarze planszowym, ale z czasem… We wpisach tej serii będę zamieszczał zarówno realizowane zakupy czy upgrade’y gier jak i ciekawe informacje na ich temat.
  3. Powyższa kategoria giercowa będzie się przenikać z co najmniej dwiema innymi kategoriami: Gwiezdne Wojny oraz Warhammer 40 000. To pierwsze uniwersum jest definitywnie moim ulubionym, z tym drugim od czasu do czasu „romansuję” – być może będzie to nieco bliższy romans w najbliższych miesiącach 😉
  4. Na pewno pojawi się też kategoria książkowa. Bo choć co prawda ostatnio dominują u mnie książki związane z ekonomią, to jednak staram się też czytać inne pozycje. Może też wykopię trochę czasu by zrecenzować czytane kiedyś pozycje.
  5. Wpisy z kategorii „osobistych” takich jak ten o debiucie telewizyjnym też będą się pojawiać.
  6. Czy dorzucać kategorię związaną z podróżami – jeszcze nie wiem czy aż tyle czasu znajdę na opisywanie tego…

I tak z grubsza będzie podział na kategorie na mojej stronie. Co do stron istniejących wcześniej – zostały one zdjęte, część z nich powróci z czasem w zmodyfikowanej formie.

Motyw graficzny bloga też raczej wcześniej czy później zmienię, choć to kosmetyka…

Na pewno też chciałbym formę video rozwijać w ramach w/w kategorii i rozwoju hobbistycznym – ale czy się to uda – na pewno nie w tym roku 😉

Generalnie chodzi mi po głowie jeszcze jedna czy dwie kategorie do dodania, ale też muszę je wpierw „przetestować”. Tak czy inaczej – postanowienie prawie-noworoczne już jest, pora więc brać się do pracy!